Elektrické zábrany proti vtákom

Naše elektrické zábrany používajú elektrický impulz približne 16 mA pri napätí približne 5 000 Voltov. Elektrický impulz s energiou max. 0,7 Joulov vystraší holuby a iné vtáky pri ich pokuse o pristátie na chránenom objekte a spoľahlivo zabráni ich návratu, ale pritom im neublíži.

1) Elektrická zábrana KOMPLET

Elektrická zábrana KOMPLET pozostáva z plastových držiakov (izolátorov), ktoré sú prilepené alebo priskrutkované k podkladu (na parapet, rímsu, …) v intervaloch približne 35 cm a kovových tyčiek z nehrdzavejúcej ocele (s priemerom 2 mm) vložených do pripravených držiakov. Jednotlivé tyčky v celej dĺžke zábrany sú elektricky vodivo spojené nerezovými pružinkami a pripojené na zdroj vysokonapäťových elektrických impulzov (max. 16 mA pri cca 5 000 voltov).

 

2) Zábrana elektrická Fix Duo

Elektrickú zábranu Fix Duo tvorí nerezový nosný pás s rozmerom 1 000 x 18 x 0,8 mm na ktorom sú privarenými nosnými tyčkami v tvare V s plastovými izolátormi na ich koncoch. Do izolátorov sú vložené nerezové tyčky s priemerom 2 mm. Tyčky po celej dĺžke zábrany sú navzájom elektricky vodivo spojené nerezovými pružinami a pripojené na zdroj vysokonapäťových elektrických impulzov (max. 16 mA pri cca 5 000 voltov).

 

3) Tyčky na platni

Elektrická zábrana môže byť zostavená aj z kovových držiakov – tyčiek na platni, ktoré sú prilepené alebo priskrutkované k podkladu (na parapet, rímsu, …) v intervaloch približne 35 cm a kovových tyčiek z nehrdzavejúcej ocele (s priemerom 2 mm) zasunutých do plastových izolátorov na koncoch nosných tyčiek. Jednotlivé kovové tyčky (elektródy) v celej dĺžke zábrany sú elektricky vodivo spojené nerezovými pružinkami a pripojené na zdroj vysokonapäťových elektrických impulzov (max. 16 mA pri cca 5 000 voltov).