02/07/2018

O nás

Spoločnosť Hostin–kovo založili manželia Hostinovci v roku 1992 pod názvom HOSTIN – Štefánia Hostinová. Firma sa zaoberala a stále zaoberá výrobou a spracovaním plechov a kovových materiálov a výrobou zábran proti vtáctvu. Od samého začiatku firma stavia predovšetkým na prvotriednej kvalite výrobkov, spoľahlivosti dodávok a flexibilnom prístupe k potrebám zákazníkov. Už od svojho založenia Hostin–kovo stále sídli v západoslovenskom mestečku Smolenice, v rodisku zakladateľov.

Hrotové zábrany

V roku 1993 bola spustená výroba hrotových zábran proti usadzovaniu vtáctva. Tento produkt je v ponuke dodnes a v súčasnosti sa vyrába viac ako 90 rôznych druhov zábran.

Technológia

Vývoj firmy sa nezastavil a prispôsoboval sa aktuálnym požiadavkám trhu nielen náborom nových pracovníkov, ale najmä rozširovaním a skvalitňovaním strojového parku, čím sa pôvodne prevažujúca manuálna výroba zmenila na strojovú. Dnes firma disponuje rozsiahlym strojovým zázemím, ako je napríklad diódový laser, rovnačky drôtu, vysekávací a ohraňovací lis,  drátorezačka, laserová popisovačka, bodovacie zváracie automaty a ďalšie. Plne automatická pračka kovových tyčiek s integrovanou sušičkou je nielen šetrnejšia k životnému prostrediu, ale predovšetkým prináša ďalšie zvýšenie kvality a výrazný nárast efektivity. Skracuje totiž proces prania a sušenia kovových tyčiek z 15 až 20 hodín na neuveriteľných 45 minút. Prioritou spoločnosti bola vždy špičková kvalita, efektivita, technologický pokrok a modernizácia.

Hostin–kovo vo svete

Vďaka sofistikovaným výrobným procesom, kvalite a spoľahlivosti vo vzťahu k zákazníkom sa firma Hostin – kovo vypracovala na pozíciu lídra na trhu a predáva svoje výrobky nielen na slovenskom trhu, ale predovšetkým na trhoch západnej Európy. Naše výrobky sú obľúbené a môžete ich vidieť na mnohých historických pamiatkach, verejných budovách alebo i na medzinárodných letiskách.

Viac ako 30 rokov na trhu

Spoločnosť Hostin-kovo dokáže stále prinášať na trh inovatívne riešenia. Dokážu vyvinúť nový výrobok na zákazku, navrhnúť dizajn, vyrobiť k nemu komponenty, otestovať nový produkt a nastaviť technologické procesy výroby s použitím najmodernejšieho vybavenia. Tak je stále konkurencieschopnou firmou a v roku 2024 je to už 32 rokov úspešného pôsobenia na slovenskom trhu.