Lankové zábrany

Lankové zábrany sú nenápadné a účinne bránia pristávaniu vtákov, nakoľko tenké lanká z nehrdzavejúcej ocele neposkytujú dostatočnú oporu vtákom na pristátie a sedenie na drôte.

Jednotlivé lanká sú upevnené na nosné tyčky a správne napnutie lanka je zabezpečené použitím pružiniek. Lankové zábrany zároveň umožňujú prispôsobiť sa chránenému priestoru najmä v prípade výskytu nerovností na podklade kde sa inštalujú.

Pozrieť produkty

Lanková zábrana

Zábrana je tvorená jedným až dvanástimi lankami natiahnutými medzi jednotlivými nosnými pásmi s vodiacimi tyčkami. Je vhodná najmä na ochranu parapetov, ríms a atík. Účinne chráni otvorené plochy a plochy uzavreté z jednej strany.

Lanková zábrana s ochranou

Zábrana je tvorená dvomi až štrnástimi lankami natiahnutými medzi jednotlivými nosnými pásmi s vodiacimi tyčkami. Na krajných tyčkách je približne v polovici ich dĺžky otvor na vedenie ďalšieho lanka, ktorého úlohou je bránenie vtákom „podletieť“ hlavné lanká zábrany. Je vhodná najmä na ochranu parapetov, ríms a atík. Účinne chráni otvorené plochy a plochy uzavreté z jednej strany.

Lanková zábrana na rúry

Zábrana je tvorená jedným až piatimi lankami natiahnutými medzi jednotlivými nosnými pásmi s vodiacimi tyčkami. Je vhodná najmä na ochranu rúr a potrubí. Účinne chráni rúry a potrubia s priemerom 25 až 200 mm.

Lanková zábrana na rúry s ochranou

Zábrana je tvorená dvomi až piatimi lankami natiahnutými medzi vodiacimi tyčkami na nosných pásoch zábrany pričom na krajných tyčkách sú umiestnené v polovici výšky vodiacich tyčiek lanká zabezpečujúce ochranu pred podletením . Je vhodná najmä na ochranu rúr a potrubí priemeru 25 až 200 mm.

Korýtková lanková zábrana

Je určená na bránenie pristávaniu vtákov na hrebeňoch striech, ktoré sú obľúbeným miestom najmä pre holuby. Zábrana je tvorená piatimi lankami natiahnutými medzi špeciálne tvarovanými a dĺžkovo nastaviteľnými pásmi s vodiacimi tyčkami, ktoré sa prichytávajú na hrebeňové korýtka.

Lanková zábrana proti lastovičkám

Zábrana je tvorená siedmymi lankami natiahnutými medzi jednotlivými nosnými tyčkami. Je vhodná najmä na ochranu podhľadov. Účinne bráni lastovičkám a belorítkam postaviť si hniezdo v chránenom priestore.

Na stiahnutie