Hrotové zábrany

Najúčinnejšie mechanické zábrany, ktoré znemožňujú vtákom sedieť a hniezdiť na miestach ako okenné rímsy a parapety, trámy, balkóny, zábradlia, odkvapy či strechy.

Táto spoľahlivá metóda ochrany pred vtáctvom je účinná a finančne nenáročná. Hroty aj nosné pásy sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a pri ich výrobe využívame metódu 3 bodového odporového zvárania, čím je zabezpečená mimoriadna kvalita a vysoká pevnosť zvarov a tým aj dlhá životnosť celej zábrany. Vďaka širokej ponuke rôznych modelov si môžete vybrať vhodný typ zábrany pre určitý druh vtákov a dané miesto aplikácie. Ponúkané zábrany proti vtákom majú jednoduchú montáž.

Pozrieť produkty

Jednoradová hrotová zábrana

Zábrana s jedným radom hrotov na odpudzovanie vtákov pre úzke plochy (šírka ochrany do 6 cm). Je vhodná najmä na ochranu konzol a nosníkov. Účinne chráni úzke voľné plochy a úzke plochy uzavreté z jednej strany

Dvojradová hrotová zábrana

Zábrana s dvomi radmi hrotov na odpudzovanie vtákov pre širšie plochy (šírka ochrany do 12 cm). Je vhodná najmä na ochranu konzol, nosníkov, úzkych parapetov a ríms. Môže sa použiť na jednoradovú aj viacradovú inštaláciu na širších plochách. Účinne chráni voľné plochy a plochy uzavreté z jednej strany.

Štvorradová hrotová zábrana

Zábrana so štyrmi radmi hrotov na odpudzovanie vtákov pre široké plochy (šírka ochrany do 22 cm). Je vhodná najmä na ochranu širších konzol, nosníkov, parapetov a ríms. Môže sa použiť na jednoradovú aj viacradovú inštaláciu na širokých plochách. Účinne chráni voľné plochy a plochy uzavreté z jednej strany (minimálna šírka plochy 14 cm).

Štvorradová hrotová zábrana lastovičková

Lastovičkové zábrany sú určen é na montá ž na stenu niekoľko centimetrov pod horizontálnou plochou (podhľadom, stropnou konštrukciou). Účinne bráni lastovičkám a belorítkam postaviť hniezdo v chránenom priestore.

Žľabová hrotová zábrana

Žľabové zábrany sú špeciálne navrhnuté pre odkvapové žľaby, aby zabránili vtákom pristávať na odkvapovej lište a hniezdiť v odkvape. Perforované fixačné pásky sú ohybné a slúžia na fixáciu zábrany ich ohnutím okolo okraja žľabu.

Kolektorová hrotová zábrana

Kolektorové zábrany bránia vtákom schovávať sa a hniezdiť pod solárnymi modulmi. Hniezdenie vtákov pod solárnymi modulmi spôsobuje zníženie prúdenia vzduchu pod týmito panelmi a tým ich prehrievanie, čo spôsobuje straty výkonu fotovoltického systému. Do tejto kategórie patria jednoradové zábrany s fixnými hrotmi a flexi zábrany, pri ktorých je možné nastaviť požadovanú dĺžku hrotov pri montáži (posuvné hroty).

Skladacia hrotová zábrana

Účinná a pritom šetrná ochrana. Dizajn s viacerým radmi hrotov vytvára pre vtáctvo účinnú prekážku na pristátie a pritom ich nezraní. Jednoduchá montáž – poskladanie jedného segmentu 33 cm trvá 1 až 2 minúty a nie je potrebné žiadne náradie.

Hrotová zábrana na kmeň stromov

Účinná a pritom šetrná ochrana. Dizajn s dvoma radmi hrotov vytvára pre zvieratá účinnú prekážku pri lezení na stromy, odkvapové rúry, stožiare a pod. Vďaka gumeným koncovkám sa zviera nezraní. Poskladanie zábrany trvá 1 až 2 minúty, nie je potrebné žiadne náradie.

Na stiahnutie